מר בן ארי היקר,
הגענו אליך מתוך משאלת לב אמיתית למצוא את החצי השני שבת הקול הודיעה 40 יום טרם נולדנו. הידפקנו על דלתך בתקווה לסיים את מסע החיפושים ולשמחתנו הרבה, הצלחנו.
לא נוכל לשכוח את התוכי ששאל למה לא התחתנו, ההדרכה והליווי המקצועי, האנושי והלא מתפשר וכמובן השגחה פרטית עליונה.
החשיבות של האובייקטיביות והדחיפה להתמודדות עם החששות והפחדים הובילו אותנו בשמחה רבה אל עבר "חתונת פלטינה".

תודה ענקית על הזמינות בכל שעה, ההקשבה מכל הלב, על האמונה התמימה בצדקת הדרך והיכולת המיוחדת והייחודית שלך לחבר בנינו אל עבר בניין בית נאמן בישראל.
אנחנו מאחלים לכל רווקי ורווקות ישראל למצוא את שאהבה נפשם במהרה בע"ה והלוואי שיסתייע בידך ללוות אותם יד ביד עד לערב החתונה המיוחל ולברך את ברכת "שמח תשמח".

 

אגב, מחתונת הפלטינה נולד ילד פלטינה 🙂

חגגנו לא מכבר את הולדת בננו ושמחנו לבשר כי מלבד שדכן, מדריך רוחני ועושה צדקות אתה גם סבא.

אוהבים ומעריכים עד אין קץ,
טל וכרמית פרץ

ניתן לומר שאהבה היא אחד הדברים המבוקשים והיקרים ביותר שכל אחד רוצה לעצמו, העניין הוא שמדובר באחד המצרכים היחידים בעולם שלא ניתן לרכוש בכסף. אהבה מתבטאת בצורות שונות ומגוונות ורבים מאיתנו עדיין נמצאים "במסע החיפוש" אחר בן או בת הזוג איתם יהיה את אותו ניצוץ, אהבה.

אלו מכם שחוו התאהבות בשלב כזה או אחר בטח יכולים להעיד איזו עוצמה כרוכה באותו רגש ברגע שהוא מגיע, לא סתם רשום בתורה ש"מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה ונהרות לא ישטפוה"… מדובר באחד הרגשות הכי חזקים שיש  אשר יכולים להניע אדם לעשות פעולות שעלו עלו בדעתו כי הוא מסוגל להן! אחד הצרכים של בן האדם הוא להרגיש נאהב ואהוד בקרב אדם אחר וזוגיות המלווה באהבה מעניקה מענה מדהים לבני הזוג אשר מאפשרת להם לצמוח יחד עם בסיס חזק המאחד ביניהם תמיד.

איך מוצאים זוגיות עם אהבה?

אם הייתה תשובה פשוטה לשאלה זו סביר להניח כי לא היו כל כך הרבה אנשים עם צורך בסיסי זה. למרות זאת חשוב לציין כי אם תבינו באמת מספר עקרונות אין ספק שאלו יוכלו לקרב אתכם אל אותה אהבה שאתם מחפשים בחיים.

 • העיקרון הראשון מתייחס לאהבה עצמית, אדם שלא אוהב את עצמו לא יוכל למצוא אהבה אמיתית, הרי אנו לא יכולים לתת לאדם אחר משהו שאין לנו. אם כך על מנת למצוא אהבה חשוב ללמוד כיצד להעריך ולאהוב את עצמינו קודם, להאמין ואפילו לדעת שמגיע לנו מישהו שיאהב בגלל מי שאנחנו. עניין זה עובד לשני הכיוונים, לאחר שנאהב את עצמנו תהיה לנו האפשרות להעניק אהבה אמיתית לבן או בת הזוג…
 • עקרון נוסף מתייחס למוכנות רגשית, בשביל לאפשר לעצמך למצוא אהבה חשוב להיות במוכנות לקראתה. שמדברים על מוכנות מדברים על לקיחת סיכונים תוך ידיעה שאהבה לא תמיד מתפתחת לכיוון שרוצים ובמקרים רבים זה יכול להיות קשה, כואב ואפילו פוגע. אותו פחד מלהיפגע משפיע במקרים רבים ופשוט לא מאפשר לעשות את הצעדים הנדרשים, למעשה אנו מגבילים את עצמנו ולא מאפשרים להגיע למצב של התאהבות.
 • עקרון שלישי זה להיות אקטיביים ולא פסיביים. אתם רוצים למצוא אהבה? תהיו מוכנים לעשות מעצמכם כדי לקדם מטרה זו. אנו חיים בעידן בו מגוון האפשרויות והקלות להיחשף לאנשים חדשים הם נגישים ופשוטים מאי פעם. אין זה משנה אם החלטתם לפנות לאתרי היכרויות, לשירותים של שדכן או לשאול חברים אם הם מכירים את האדם שיכול להתאים לכם… עשו זאת בדרך שמתאימה לאופי שלכם, אבל תעשו!

אהבה וזוגיות במגזר הדתי

אם מייחסים את המגזר הדתי ביחס לחילוני אין ספק כי השקפת העולם והגישה המתבטאת בדרך שונים לחלוטין אחד מהשני, אך חשוב לזכור כי לכולנו יש את אותו הצורך שמדובר באהבה וכי זהו צורך בסיסי שלנו כבני אדם ללא שום קשר למגזר, לדת או לאמונה שמובילה אותנו.

במגזר הדתי מקובל יותר לעשות שימוש בשירותים של שדכן ולעיתים נראה כי לאהבה יש תפקיד פחות מרכזי בבחירת בן או בת הזוג מאחר ולא תמיד יש את הזמן באמת לפתח רגשות וצריך להשתמש בחושים נוספים מלבד הרגש. אך אין שום ספק כי אחד הדברים שבני הזוג מחפשים אחד בשני זה אותו ניצוץ, הרגשה שדווקא עם אותו אדם באמת יכולה להתפתח אהבה חזקה אשר תשמור על הקשר חזק ובריא לאורך זמן.

עמותת שמח תשמח למגזר הדתי לאומי

אם זו הפעם הראשונה שאתם שומעים את השם "שמח תשמח" נשמח לספר לכם קצת יותר…
אנו עמותה התנדבותית אשר עוסקת (בין היתר) בשידוכים לקהל הדתי לאומי. העמותה מנוהלת על ידי שריאל בן ארי כבר למעלה ל-23 שנה ועזרה למעל 1800 זוגות שונים להגיע לחופה וקידושין. עם המון ניסיון בתחום אנו מצליחים במקרים רבים ליצור "חתונת פלטינה" אשר מסמלת מצב בו בני הזוג מצאו התאמה על הפעם הראשונה ללא צורך לפגוש אנשים נוספים…
אם אתם משתייכים לקהל הדתי לאומי נשמח לעזור לכם למצוא את החצי השני שלכם ולהיות חלק מעוד בית כשר בישראל.

הרשמה למאגר שלנו >>

נראה כי גם בקרב הציבור הדתי ואפילו החרדי קיימת עלייה בקרב המודעות לאתרים שונים המציעים זירה ליצירת היכרויות בין אנשים. בעבר אופציה זו הייתה פופולארית רק בחרב חילונים אך היום יותר ויותר אנשים מהמגזר הדתי גם כן מזהים את היתרונות וכן כן בוחרים להיעזר בשירותי היכרויות לדתיים ברשת האינטרנט. אך על אף זאת, רבים עדיין בוחרים לפנות לשדכן שיעזור להם באופן אישי ודיסקרטי יותר למצוא זוגיות על פני אלטרנטיבות אחרות.

על שירות שידוכים לדתיים 

תפקידו של השדכן הוא למעשה פשוט אך לא קל, לייצר חיבור בין אנשים בעלי מטרה זהה, למצוא זוגיות ולהקים בית כשר בישראל. שמדברים על הציבור הדתי עבודה זו נהפכת למורכבת יותר מאחר ועל בני הזוג לקבל החלטה תוך פרק זמן קצר יחסית המתבטא בסך הכול במספר מפגשים בודדים, לכן על השדכן להיות בעל יכולת גבוהה של אינטליגנציה רגשית וראיה מרחבית שמסייעת לו לראות את החלקים השונים של הפאזל באופן מרחבי יותר במטרה לייצר את החיבורים הנכונים בין אנשים שונים לחלוטין.

בעת שפונים לשדכן יש לקחת בחשבון כי זוגיות היא עניין מורכב ולא תמיד מתבצעת התאמה נכונה על אף ההמלצה שלו, לכן יש להגיע עם הגישה הנכונה תוך ידיעה שתהליך זה דורש ברוב המקרים המון סבלנות ואמונה מצד מי שמחפש שידוך. מלבד זאת, ברוב המקרים שירותים של שדכן עולים כסף במידה ואכן נמצאת התאמה בין בני הזוג (הרעיון ממש דומה לתיווך).  כל אדם שמגיע אל השדכן מתווסף למאגר מסודר המציג באופן שקוף ונגיש את כל המידע הרלוונטי על כל אדם שנרשם, כך קל יותר לשדכן לבצע סינון ולחפש אחר התאמות בצורה קלה ומהירה יותר.

כיצד אמצא את השדכן הנכון?

יש לך צורך בשידוכים לדתיים וכבר החלטת למצוא שדכן שיסייע לך במטרה זו, איך בוחרים שדכן שבאמת יעשה את העבודה? עצה חמה היא פשוט להתחיל לאסוף מיידע רלוונטי בנושא, התייעצו עם חברים או מכרים שנעזרו בעבר בשירותיו של שדכן או חפשו באינטרנט אחר אחד שנמצא באזור גיאוגרפי קרוב לאזור מגוריכם. אנו חיים בעידן המידע ולכן קל מאי פעם לאסוף מידע בצורה מהירה וקלה. לאחר שקיבלתם המלצות וקראתם מעט אודות מספר שדכנים הגיע הזמן להתרשם באופן אישי. פשוט קבעו פגישה עם אותו שדכן או שדכנים עם הביקורות הטובות ביותר והגיעו לפגישה עם ראש פתוח. מאחר ותהליך של שידוכים דורש פתיחות מצידך כדאי לבחור באדם אשר מספק אווירה נינוחה כך שיהיה לך קל יותר לשתף אותו אודותיך ואודות השאיפות של בנושא זוגיות.

אודות שידוכים לדתיים לאומיים

אם אתם שייכים לציבור הדתי לאומי ואתם מחפשים אחר שירותי שידוך, כדאי לכם להכיר את עמותת שמח תשמח. אנו עוסקים בשידוכים למגזר הדתי לאומי ומבצעים את כל היקף פעילותנו באופן התנדבותי. העמותה פעילה כבר למעלה מ-23 שנים ועזרה ללא פחות מ-1800 זוגות להקים בית כשר בישראל.

לדעת יותר על עמותת שמח תשמח >>

1. הקשיבו באמת לצד השני.
רוב הבעיות בין בני זוג מתחילות מבעיות שקשורות לתקשורת לקויה. על אף שיש לנו את כל הכלים הפיזיים והמנטליים להקשיב, רובינו לא יודעים לעשות טוב. הקשבה אמתית היא היכולת להתנתק באופן מוחלט מהכול ולהתרכז רק בהקשבה עצמה. בפעם הבאה שאתם יושבים עם בן או בת הזוג נסו באופן מכוון להיות כמה שיותר קשובים, אל תחשבו תוך כדי מה הסיפור שלו/ה מזכיר לכם, אל תחשבו על המשפט הבא שאתם הולכים להגיד, פשוט הקשיבו לצד השני. תופתעו לגלות איזה לאיזה עומק יכולה להגיע שיחה כששני הצדדים באמת יודעים להקשיב.

2. היפטרו מהאגו.
אם באמת תהיו כנים עם עצמכם, לכולנו יש מקומות בחיים שה"אגו" עומד לפנינו ומטשטש את ההיגיון הבריא שלנו. נסו לזהות את אותם מקומות בהן אגו מניע אתכם ונסו לשנות את אותו דפוס התנהגות. אגו ברוב המקרים לא ישרת את המטרות שלכם, בעיקר שמדובר בזוגיות.

3. היו גלויים בתוך הזוגיות.
כשיש סודות בדרך כלל יש בעיות, ההיגיון הבריא אומר שברגע שמישהו מסתיר משהו מאדם שסומך עליו, כנראה מדובר במשהו לא טוב (אחרת לא הייתה סיבה להסתיר). חשוב לציין כי יש הבדל בין סודות וחוסר כנות לבין מצב בו אדם לא חושף דברים אישיים על עצמו ומעדיף לשמור לעצמו. כנות בתוך מערכת יחסים היא אבן דרך משמעותית לבנייה של מערכת יחסים יציבה המושתתת על אמון הדדי.

4. דעו לפרגן שצריך.
נראה כי במערכות יחסים רבות הצדדים ממהרים להתבטא בקלות שיש מקום להעיר על אופן שבו הדברים נעשו, אך שמדובר בפרגון במקרים רבים הדברים נראים אחרת לגמרי. חשוב ללמוד כיצד לפרגן אחד לשני בתוך מערכת יחסים, להגיד מילה טובה לצד השני ולהראות לו כי אתם מעריכים אותו על מי שהוא ועל האופן בו הוא פועל בתוך הזוגיות. לפעמים הדברים הקטנים הם אלו שעושים את ההבדל הכי גדול…

5. אין תחליף לרומנטיקה.
להיות רומנטיים זה לא הצד החזק שלכם? חכמים אומרים שהמקומות שהכי מפתחים אותנו בחיים הם אלו שהכי פחות נוחים עבורנו. אין הכוונה שאתם חייבים לשיר מתחת לחלון או לשלוח מידי יום פרחים ומתוקים, פשוט חשבו כיצד תוכלו להעביר מסר לבן או בת הזוג שלכם מבלי להשתמש במילים. רומנטיקה לא קשורה בהכרח במתנות יקרות, אלא להיפך, מכתב קצר שמאחל "יום טוב" או שליחת תמונה עם משמעות משותפת עבורכם בהחלט יגמרו לצד השני לרגע של כיף. לרומנטיקה תפקיד חשוב במערכות יחסים ארוכות ועוזרת לשמור על ה"להבה דולקת" בתוך הזוגיות.

6. עליות וירידות הן חלק מהחיים.
כמו כל דבר בחיים גם בזוגיות באופן טבעי ישנם עליות וירידות, תעברו תקופות טובות יותר וכמו כן פחות טובות. בזוגיות טובה ברור לשני הצדדים כי לא מוותרים מתי שקשה וכי הקושי רק מחזק ומכשל את בני הזוג להתמודד טוב יותר בתוך מעגל החיים. אתם נמצאים בתקופה של ירידה? דעו כי זמנים טובים יותר יגיעו ועשו את המיטב לחזק את בן או בת הזוג בתוך תקופה זו.

7. מה שביניכם, שיישאר ביניכם.
למדו כיצד לפתור את העניינים ביניכם מבלי לרוץ ולשתף את החברים הקרובים והמשפחה בכל עניין זוגי שצץ. במקרים רבים בלהט הרגע אנו נוטים לשתף אחרים בדברים שאולי בדיעבד היינו שומרים לעצמנו, חיי זוגיות הם דבר אישי ומיוחד בין שני אנשים וכך זה צריך להישאר.  אם אתם מרגישים שיש בעיה שאינכם מצליחים להגיע לעמק השווה, פנו ליועץ זוגי אשר מחזיק כלים מקצועיים שיכולים לעזור מנקודת מבט ניטרלית.

רוצה למצוא זוגיות – שידוכים לדתיים >>

Hello world

אז מה כדאי לדעת על עמותת "שמח תשמח", כדאי להתחיל בזה…

 

 1. 1. שמח תשמח היא עמותה התנדבותית שעוסקת בשני תחומי עניין עיקריים: שידוכים לדתיים לאומיים וסיוע למשפחות נזקקות במתן עזרה כמו תרופות, מזון, מכשירי שמיעה או כל דבר אחד במטרה לנסות לשפר את איכות חייהם.

  2. שמח תשמח פועלת למעלה מ-23 שנים וכבר עזרה לאין ספור משפחות בסיוע מגוון לפי הצורך וכן ייצרה לא פחות מ-1800 זוגות חדשים אשר חיפשו אחר שידוך.

  3. בראש העמותה תוכלו למצוא אדם מקסים בשם שריאל בן ארי אשר פשוט מקריב את חייו במטרה לקדם את העמותה ואת מטרותיה.

  4. לאלו מימכם שמחפשים שידוכים לדתיים בטח כדאי שתכירו את המונחים: "חתונת כסף", "חתונת זהב" ו"חתונת פלטינה", ניתן לראות את ההגדרה של כל אחת מהן בדף האודות.

  5. עמותת שמח תשמח קיבלה המלצות רבות מגדולי הפוסקים ביניהם הרב מרדכי אליהו זצ"ל, הרב עובדיה יוסף, הרב מליובאוויטש זצ"ל ועוד…

מחפשים שידוך?

אם אתם מחפשים אחר שידוך ואתם אכן דתיים לאומיים, בהחלט הגעתם למקום הנכון. הדרך המהירה ביותר להיכנס למאגר היא פשוט להיכנס לדף "הרשמה למאגר", למלא את כל הפרטים האישיים באופן מלא ולעשות "שלח". חשוב לציין כי אף אחד לא ייחשף לפרטיכם האישיים מלבד השדכן עצמו, שריאל בן ארי.

מה תוכלו למצוא באתר?

תוכלו למצוא מגוון רחב של מידע איכותי באתר, דאגנו להעלות ולשתף אתכם במידע כגון מי אנחנו, שאלות ותשובות של אנשים, רשימה מלאה של רבנים ממליצים, סרטונים של זוגות שנישאו על ידי חתונת פלטינה, מכתבי תודה ותעודות הוקרה, וכמובן, את האפשרות ליצור איתנו תמיד קשר.

כלל ברזל- לא מקבל אף אחד למאגר השידוכים בלי ראיון של שעתיים ובלי תעודת זהות.

יום אחד מגיעה לראיון בחורה עם פאה נוכרית.
אני מסתכל בתעודת זהות ורואה שכתוב: רווקה.
ביקשתי ממנה הסבר והיא סיפרה שבגיל 17.5 כתוצאה מתאונת דרכים התעוררו הבעיות הבאות:

א) נשברו עצם החזה + עצם הבריח.

ב) כתוצאה מהמכה בתאונת הדרכים "התעורר" גן (שהוא תורשתי מאבא שלה) שגורם לגידולים סרטניים כל פעם במקום אחר בגוף.

עד שהגיעה אלי עברה 2 ניתוחים במוח + כימותרפיה + הקרנות מכסימליות, לכן השיער לא צומח לה ומסיבה זו חובשת פאה.
הגן גרם גם לגידולים במעי שהוסרו ויתכן ויחזרו וגם לגידולים סרטניים בבלוטות ששתיים מהן הוסרו וגם לגידול בבטן.

כמו-כן, לוקחת תרופות שעלולות להפריע להריון.

כמו-כן, מאחר והגן הפגום עובר בתורשה, יש לעשות הפריה חוץ גופית לבודד אותו ולהוציאו.
כשגמרה לספר פרצה בבכי ואמרה שהיא מבינה שאף אחד לא יתחתן איתה. שאלתי אותה האם יש לה אמונה חזקה- פרצה בבכי ואמרה- " איך אני עדיין חיה אם אין לי אמונה חזקה- עברתי את כל בתי החולים, הניתוחים וההקרנות האפשריות".
טלפנתי לבחור גרוש + 3 ילדים שהכרתי בשיעור תורה, בחור שמפחד אך ורק מבורא עולם- בעל אמונה חזקה ביותר. סיפרתי לו הכול כולל שהגן כבר שנתיים לא תוקף. נפגשו ולאחר מספר פגישות התחתנו. הבחורה פרסמה את המקרה בעלון וכתבה: "אפילו אני התחתנתי עם בחור בריא בגופו ובנפשו".

אין סיר ללא מכסה !!!
בהצלחה לכולנו!
בן-ארי

פינת המתכונים של החתן השף: שחף חן

מעמולים

עוגיות מסורתיות ממולאות תמרים, מי ורדים ואגוזי מלך
שפטוש קשה להתנגד להם

חומרים:

½ ק"ג קמח תופח
1/2
ק"ג סולת
4000
ג' חמאה ממוסת

2
כפות סוכר
2
שקיות סוכר וניל
כוס מים
200
גרם קמח לבן מנופה
1/4
כוס שמן
קופסא של ממרח תמרים
1/2
כוס אגוזי מלך
10
טיפות של מי ורדים
אבקת סוכר לקישוט

אופן ההכנה:
מחממים את התנור ל– 150.
מערבבים בקערה את הקמח תופח, סולת, חמאה ממוסת, סוכר וסוכר וניל.
מוסיפים את המים, קמח, שמן וממשיכים ללוש עד שמתקבל בצק אחיד. מערבבים בקערה נפרדת את ממרח התמרים עם המיורדים.
לאחר מכן יוצרים מהבצק כדורים בגודל של פינגפונג ופורסים כל עיגול על כף היד (כמו קובה), ומניחים במרכז העיגול כפית ממרח תמרים ועליו אגוז מלך וסוגרים את העיגול.
בעזרת כלי צובט מיוחד למעמול / בשני סכינים לקבלת אותו אפקטפעמיים שלוש מלמעלה .

אופים למשך כ– 30 ד' לתנור שחיממנו מראש עד לקבלת צבע זהוב של העוגיותמוציאים, בוזקים מעל אבקת סוכר ומגישים.


פינת המתכונים של החתן השף: שחף חן

קורדון בלו
חזה עוף ממולא בחזה אווז מעושן עם מחמאת שום שמיר וחרדל דיז'ון

חומרים:
4
חזות עוף

100
ג' חזה ווז מעושן
100
ג' מחמאה מומסת
שקית שמיר גוש קטיף
2
כפות חרדל דיז'ון
כפית פלפל שחור גרוס
כפית מלח

אופן ההכנה:
חיוצרים כיס בחזה עוף בעזרת סכין פירוק, ממיסים את המחמאה במחבת ומטגנים נ=מעט את החזה אווז מעושן.לאחר מכן מוסיפים את התיבול והשמיר ולבסוף אחרי שהורדנו מהאש מוסיפים את החרדל דיז'ון.
ממלאים את החזה עוף ומעתה עומדות בפני המבשל/ת 2 אפשרויות:
*
לצפות את החזה בקמח, ביצה ופירורי לחם ומטגנים.
*
מחממים תנור ל– 180 מעלות ומכניסים את החזות עוף ומעליהם סומק, שמן זית פטרוזיליה יבשה מלח גס, ופלפל שחור למשך כ– 30 דקות.

פינת המתכונים של החתן השף: שחף חן

קוסה מחשי
קישואים מולאים בבשר טחון עם צנובר


חומרים:
10
קישואים עגולים קטנים עד בינוניים
צרור נענע
צרור פטרוזיליה
5
שיני שום
2
בצלים בינוניים
ק"ג בשר בקר טחון עם שומן
2
גזרים קצצים
50
ג' צנוברים
מלח
פלפל שחור טחון

חומרים לרוטב:
3
עגבניות מגוררות
2
כוסות מרק עוף/ מרק ירקות צח/ מים
2
כפיות פפריקה מתוקה
צלח
פלפל שחר
½
כפית צ'ילי גרוס
1
בצל בינוני קצוץ
1
רסק עגבניות
2
כפיות סוכר
2
כפות בזיליקום קצוץ

אופן הכנת הקישואים:
מטגנים את הבצל עד לשקיפות ומוסיפים את הגזר למשך 5 דקות נוספות , מוסיפים את השום למשך דקה נוספת ומכניסים את הבשר לסיר למשך 15 דקות על אש נמוכה. לאחר מכן מוסיפים את התצנוברים ואת התיבול ושומרים בצד.
חותכים את ראש הקישואים ושומרים בצד, מרוקנים את פנים הקישואים ע"י כף פריזאית/ רגילה,
ולאחר מכן ממלאים את גוף הקישואים במלית הבשר.

להכנת הרוטב:
מטגנים את הבצל הקצוץ עד שקיפות ומוסיפים פפריקה מתוקה ובוחשים היטב.
לאחר מכן מויפים את הרסק עגבניות ומטגנים למשך עוד כ– 2 דקות. ומיד מוסיפים את העגבניות מגוררות ואת המים. בוחשים היטב ומוסיפים את התיבול, ומנמיכים לאש קטנה.

לאחר כל זאתמוסיפים את הקישואים לתוך הרטב עגבניות ומבשלים לשעה או לחלופין עד הריכוך.
*
בכדי שהקישוא לא יתייב מידי פעם יוצקים עוד קצת מן המרק.

בהצלחה ובתיאבון!

 

פינת המתכונים של החתן השף: שחף חן

עוגיות שוקולד צ'יפס

מתכון:

200 ג' חמאה/ מחמאה ממוסת בטמפ' החדר (על מנת להכין פרווה

3/4 כוס סכר לבן
3/4
כוס סוכר חום דחוק 
2
ביצים
כפית תמצית וניל
כפית מלח
כפית אבקת סודה לשתיה
2
כוסות קמח
2
כוסות שוקולד צ'יפס/ כוס שוקולד שוקולד וניל

אופן ההכנה:
מחמים את התנור ל– 160 מעלות, ומערביים בקערה את הקמח, סודה לשתייה והמלח.
ובקערה נפרדת מוסיפית את החמאה, תמצית וניל ושני סוגי הסוכר, לאחר מכן מוסיפים את הביצה עד שהיא תבערבבת לגמרי בבלילה, ולאחר מכן מוסיפים את הביתה השנייה.
שופכים את התערובת לתוך קערת הקמח ומוסיפים את השוקולד צ'יםס.
יוצרים עוגיות בעזרת כוס מדידה מעוגלת של ¼ כוס או ע"י כף של גלידה.
מכניסים לתנור למשך כ– 8-10 דקות על נייר פרגמנט, ומוציאים אותך כאשר הן עודן רטובות מעט, אך אל דאגה, משאירים את העוגיות בחוץ לייבוש למשך כ– 5-10 דקות ואוכלים בהנאה 🙂


פינת המתכונים של החתן השף: שחף חן

סלמון מושלם לשבת

חומרים:
1 פילה סלמון שלם

3 כפות מיונז
3
כפות סוכר חום דמררה
3
כפות רוטב טריאקי
2
כפות רוטב סויה
1/1/2
כפיות מלח גם
עירית/ בצל ירוק חתוכים לעיגולים.
מיץ מלימון שלם.
½
כוס יין לבן.

אופן ההכנה:
מערבבים היטב בקערה את המיונז, סוכר חוםף טריאקי, סוים, מלח יין ולימון.
מניחים את הדג על תבנית האפייה ויוצקים את המרינדה על הדג, מכסים את הכול בנייר אפייה ומכניסים למקרר להשרייה למשך כשעה.
לאחר מכן מכניסים את התבנית לתנור שחומם ל– 180 מעלות למשך כ– 20 דקות, מסירים את הנייר אפייה ממעל, ומשאירים התנור לעוד 5 דקות בשביל הצבע.
מעטרים בבצל ירוק ממעל, ומגישים.

שיהיה בתאבון…

פינת המתכונים של החתן השף: שחף חן

סלט קינואה מתובל

חומרים:
2
כוסות קינואה חומה
כפית מלח

שקית פטרוזיליה גוש קטיף קצוצה
3
סלקים6 סלרי (ללא העלים)
50
ג' אוכמניות
50
ג' אגוזי בונדוק
לימון שלם סחוט
כפית מלח
כפית פלפל
3
כפות שמן זית
4
כפות דבש/ רכז רימונים

אופן הכנה:
מבשלים את הסלקים למשך כ– 3 שעות על אש נמוכהבתוספת חומץ וסוכר בזמן הבישול.
ובמקביל שמים בסיר 4 כוסות מים קרים ומוסיפים את הקינואה ומבשלים על אש נמוכה בערך כ– 20 דקות עד שהקינואה מתנפחת וכל המים נספגים.
לאחר שהקינואה והסלקים מוכניםחותכים את הסלקים ואת הסלרי לקוביות קטנות ומוסיפים לקינואה המבושלת ומוסיפים את התיבול שאר המצרכים לתיבול https://indiaviagra.net/kamagra-india/. *כמובן שתמד ניתן לשפר ולהוסיף לפי הטעם האישי.


פינת המתכונים של החתן השף: שחף חן

דג מטוגן על מצע סלט

מרכיבים:

500 ג' דג סול/ בקלה/ נסיכת הנילוסחתוך לנתחים
3
כפות מיונז
1
ביצה
1/2
כוס מי סודה לשתיה
1/1/2
כוסות קמח תופח
שצן לטיגון
1
גזרחתוך לרבעים
כפית פפריקה מתודה
כפית כורכום
כפית מלח
כפית פלפל שחור טחון.

לסלט
3
מלפפונים לרצועות דקות
10
צנוניות חתוכות
½
ראש חסה חתוך לרבעים
1/2
פלפל צ'ילי חריףחתוך לרצועות (ללא הגרעינים)
כפית מלח
50
מ"ל שמן זית
50
מ"ל מיץ לימון
צרור עגבניות שריחתוכות לרבעים


אופן ההכנה:
מערבבים את המיונז, הביצה הקמח, הסודה לשתייה והתבלינים עד ליצירת בלילה.
מצ]ים את הדגים בבלילה ומטגנים בשמן עמוק, מעבירים לנייר סופג.
מכינים את הסלט ומתבלים בשמן זית, מיץ לימון ומלח ומגישים את הדג על המצע של הסלט, ואוכלים בתיאבון!

 


פינת המתכונים של החתן השף: שחף חן

סלט קוסקוס של בריאות
(
שלא נקפח את הצימחונים)

חומרים:
500
ג' קוסקוס/ קוסקוס מחיטה מלאה
1
סלק אדום טריחתוך לרצועות דקיקות
1
גזר טרי קלוףחתוך לרצועות דקיקות
1
פלפל אדום – חתוך לרצועות דקות
4
גבעולי סלריקצוצים דק
5
גבעולים של בצל ירוק
4
צנונות קצוצות לרצועות דקיקות
צרור פטרוזיליה קצוצה דק
300
ג' טופו חתוך לקוביות קטנות
2
כפיות מלח
כפית פלפל שחור טחון
מיץ מ-2 לימונים
3
כפות שמן זית
*
לאוהבי החריף ניתן להוסיף פלפל צ'ילי אחד מפולטקצוץ דק

חומרים להכנת המרינדה לטופו:
כף סויה
כף מירין
½
כפית ג'ינג'ר קצוץ
2
טיפות שמן שומשום
מלח (מעט)
פלפל שחור (מעט)

אופן ההכנה:
מערבבים את חומרי המרינדה של הטופו בסיר אחד ומכניסים את הטופו פנימה. לאחר מכן מניחים בקערה את הקוסקוס ומערבבים עם מעט מלח ו-2 פכות שמן זית.
יוצקים 2/1/2 כוסות מים רותחים, מערבבים ומכסים למשך כ– 5 דקות.
מכניסים את יתר הירקות ומערבבים יחד.
נין להקפיץ מעט את הטופו במחבת לפזרו מעל ולהגיש את הסלט עצמו קר.

בתאבון…


 


פינת המתכונים של החתן השף: שחף חן

הסופגניה המושלמת

חומרים:

500 ג' קמח
100 ג' סוכר
1/2 חבילה או 25 גרם שמרים טריים
125 ד' חלב פושר
125 ג' מים פושר
1 ביצה
כף תמצית וניל
גרידת תפוז / לימון
קורט (- מעט) מלח
2 כפות ברנדי / וודקה/ רום
100 ג' חמאה

אופן ההכנה:
מניחים את הקמח בקערה ומוסיפים את הסוכר והמלח ומערבבים.
יוצרים גומה בתוך הקמח ומפוררים בתוכה את השמרים שופכים את החלב והמים על השמרים ומוסיפים את גרידת התפוז/ הלימון, תמצית וניל, ביצה, ברנדי והמלח.
לאחר מכן מוסיפים את החמאה המומסת ולשים ביד עד לקבלת בצדק אחיד, מכניסים את הקערה עם הבצק לתוך שקית ניילון ומינים בקערה בטמפרטוטרת החדר.
אחרי שהבצק הכפיל את נפחו, לשים אתותו שוב ומרדדים על משטחו מקומח- ויוצרים צורת מלבן בעובי של בערך כ- 1 ס"מ.
חוצים את הבצק לאורכו לשני חצאים. על המלבן הקרוב אלינו מניחים קוביות שוקולד/ כפית ריבה/  ריבת חלב או כל מילוי אחר שחפץ ליבכם.
מניחים את יריעת הבצק השנייה מעל הראשונה עם המילוי ובעזרת כוס קורצים עיגולים על מילוי בתוכם.
את העיגולים שיצרנו מניחים להתפחה נוספת עד להכפלת הנפח (שעה לערך).
מניחים סיר עם שמן לטיגון- סיר רחב ולא גבוה ממולא עד לחציו ומתחילים לטגן.
מטגנים את הסופגניות ומניחים אותה בשמן עם חלקה העליון למטה מטגנים לא יותר מ- 4-5 בכל פעם.
למשך דקה וחצי טיגון ולא יותר.

*כעט כל מה שנותר לנו זה להוסיף ציפוי מעל. כגון: חמאת בוטנים/ קרם קוקוס/ שוקולד וכו'.

בתאבון…

שידוך ללא שידוך

ערב אחד מגיעה להירשם רופאה בטיפול נמרץ בבי"ח.אני מבחין שהיא פצצת אנרגיה,קופצנית וחסרת מנוחה.

שאלתי אותה: "מה את מחפשת" ענתה לי:"מישהו כמוני".עניתי לה:"את ומישהו כמוך זה מגה פיגוע".שאלתי אותה:"היו לך קשרים משמעותיים",ענתה לי:כן,עם האחרון אבל העפתי אותו".שאלתי:"למה?",ענתה לי:"אני מרוקאית טמפרמנטית והוא חנון אשכנזי".שאלתי אותה:"הוא רוצה אותך",ענתה לי:,מוכן לחתוך רגל בשבילי,פשוט מת עלי".שאלתי אותה:"הוא יודע שרוב חייך את בבי"ח והוא יצטרך לגדל ולהאכיל ולשמור על הילדים שלא לדבר שכמעט אף לילה לא תהיו ביחד?",ענתה לי:"אין לו בעיה עם זה",שאלתי:"אני יכול לראות אותו?,יש לי תחושת בטן שזה בדיוק הזיווג שלך".ענתה לי:"בשביל מה באתי אליך ממרחקים".עניתי לה:"אולי בכדי שאחתן אותך בלי לתת לך שום הצעה".

שאלתי:"אם תבקשי ממנו לבוא אלי-הוא יבוא?",ענתה לי:"כשאני מבקשת הוא יבוא לפה אפילו בזחילה",שאלתי:"היכן הוא גר?",ענתה לי:"בצפון".אמרתי לה:"תתקשרי אליו שיבוא,כיוון שלוקח זמן לזחול מהצפון עד לחולון".התקשרה והוא הגיע-בחור מקסים,יפה,רגוע. הוצאתי אותה מהחדר ושאלתי אותו אם הוא רוצה אותה? ,ענה לי שהוא מת עליה. הוצאתי אותו מהחדר והכנסתי אותה ואמרתי לה:"זיווג משמיים-ממש הפכים-כלומר, ניגודים משלימים".

שאלה אותי אם אני בטוח?האם אני אחראי שזה מתאים?,עניתי:100%.

חזרו הביתה, אחרי 3 חודשים קיבלתי הזמנה.

איחרתי לחופה (כיוון שבאותו אזור בירושלים היתה לי עוד חתונה באותו ערב).

כשהגעתי ראיתי את הזוג ברחבת הריקודים כשהם שמחים מאוד ופתאום הכלה ראתה אותי,דחפה אותו קלות וצעקה:"יו,הנה השדכן".החתן שאל אותי:"מה מגיע לך שהחזרת אותי לאהובתי?",עניתי:"כאשר יוולד תינוק-תתקשר".

במוצאי ר"ה בחצות הלילה הגיע שיחת טלפון וקולו של הבחור נשמע בצד השני כשהוא אומר:"לפני דקה בצבץ ראשה של תינוקת מקסימה-עוד לא הודעתי להורים שלי ושלה אלא קודם כל התקשרתי אליך".

 

                      "הבטיח להודיע וקיים" !

 

                                                                                                     בן-ארי

פינת המתכונים של החתן והשף: שחף חן

סופריטו

מרכיבים:

1 ק"ג כתף בקר טרי חתוך לקוביות בגודל 4 ס"מ/ 12 שוקיים של עוף

10 תפוחי אדמה קלופים וחתוכים לקוביות גסות/12 יחידות תפוחי אדמה צעירים

1/3 כוס שמן זית

מלח ופלפל שחור גרוס

מעט זעפרן (1 גר' לפתוח עם רבע כוס מים)/ כפית כורכום

ראש שום חצוי

שני בצלים בינוניים

1/3 כוס מים רותחים

*ניתן להוסיף בטטות

אופן ההכנה:

1.מחממים שמן היטב בסיר כבד בעל מכסה ומטגנים את הבצל עד לשקיפות ומוסיפים את תפוחי האדמה (זהו השלב שבו מוסיפים גם את הבטטות) ולאחר מכן מוציאים מהסיר ומניחים בצד על נייר סופג.

2.משחימים את הבשר/ עוף באותו סיר של תפוחי האדמה וסוגרים את הסיר.

3.מתבלים ומוסיפים את השום, מוסיפים מים עד לרתיחה, מנמיכים את האש, מחזירים את תפוחי האדמה לסיר ומבשלים במשך שעה וחצי (אני ממליץ להוסיף מעט יין לבן לעוף/ יין אדום לבקר).

*יתכן שצריך להוסיף מים במהלך הבישול- הבשר צריך להיות רך מאוד בגמר הבישול והנוזלים אמורים להצטמצם עד רבע.

בתאבון…

בס"ד

מעשהיה-שידוכים מהשטח: (10)

השידוך המהיר בעולם

לפני 23 שנים כשפתחנו את הגמ"ח לשידוכים ראיינו אותי בשידור חי ברדיו של ערוץ 7 (אם אינני טועה המראיין היה מר יהושע מור יוסף).ביקשו שאספר על הגמ"ח.

בתום השיחה ובמשך חודש שלם אחריה טלפנו מאות אנשים שרצו להירשם.הייתי מראיין כל יום 10 איש-עד חצות הלילה.כל מי שטלפן לקבוע תור קיבל תור ל-8 חודשים קדימה.

כתוצאה מכך התרחשו מספר דברים:

1)"בזק" הגיש נגדינו תביעה שאנו גורמים לקריסת מערכת הטלפונים ואילצו אותנו להוסיף 7 קווים.

2)עשרות חתונות התקיימו בקצב מטורף.

3)בחדר ההמתנה ישבו כל יום 10 איש וחיכו לתורם להתראיין.כשיצאתי לחדר ההמתנה נראה לי שבחורה שישבה בצד מתאימה למישהו שהיה צריך להיכנס לראיון.ניגשתי אליו ולחשתי לו:" אתה תזכה לשידוך המהיר בעולם.אתה לא צריך להתראיין ." הבחור היה בשוק ושאל "למה?" עניתי לו:" אתה רואה את הבחורה שיושבת בצד,זאת תהיה אשתך.תחזור הביתה,אני אקשר ביניכם ותשלח הזמנה לחתונה ".

אחרי 3 וחצי חודשים קיבלתי הזמנה בדואר.

                                                                 בהצלחה לכולם !

                                                                                                   בן-ארי

פינת המתכונים של החתן והשף: שחף חן

טבולה של פתיתים צבעוניים

מרכיבים:

1 חבילת פתיתים צבעונייםפוסט חדש

3 עגבניות

3 מלפפונים

צרור בצל ירוק

3 פלפלים צבעוניים (צהוב, אדום, כתום)

6 צנוניות

1/2 כוס כוסברה (למי שאוהב)/שמיר

1/2 כוס פטרוזיליה

1/4 כוס נענע

1/3 כוס מיץ לימון

1/2 כוס שמן זית

מלח ופלפל שחור גרוס

אופן ההכנה:

1.מבשלים את הפתיתים לפי ההוראות שעל האריזה (שימו לב שהוראות ההכנה והבישול של הפתיתים החדשים שונות מעט).

2.מכינים סלט קצוץ דק מכל הירקות ועשבי התיבול ומערבבים פנימה את הפתיתים.

3.מתבלים בשמן,לימון ותבלינים.

4.טועמים ומשפרים בטיבול.

בתאבון…

 

פינת המתכונים של החתן והשף: שחף חן

הכול בסיר אחד-פויקה לשבת

 

מרכיבים:

2 בצלים קצוצים

מעט שמן זית

500 גר' בשר טחון/שוקיים של עוף

כפית בהרט

1/2 כפית פלפל לבן

רבע כפית הל טחון

כפית קינמון שטוחה

חצי כפית ג'ינג'ר קצוץ

2 גזרים מגוררים

2 כוסות אורז

חצי כוס אטריות

2 כפיות מלח

2 כפות צנוברים קלויים

אופן ההכנה:

1.מטגנים את הבצל הקצוץ בשמן זית עד להזהבה ומוסיפים את הבשר הטחון, מפוררים אותו באמצעות מזלג עד שצבעו הופך אפרפר.

2.מוסיפים את הגזר ואת התבלינים ומערבבים היטב.

3.מוסיפים את האטריות והאורז ועל כל כוס אורז מוסיפים כוס וחצי מים ומביאים לרתיחה.

4.מבשלים כ-20 דקות על אש נמוכה, מכסים בנייר כסף או במגבת ומעליה מכסה.

5.מוסיפים את הצנוברים הקלויים ומגישים.

בתאבון…

פינת המתכונים של החתן והשף: שחף חן

קדרת עדשים ומוח עצם וקסביה (ארטישוק ירושלמי)

מרכיבים:

5 עצמות מוח עצם מנוסרות בגובה 3 ס"מ

1 כוס מים

1 כוס קברנה סוביניון או יין אדום אחר

250 גרם עדשים שחורות/חומות

2 גזרים מקולפים קצוצים דק

3 ארטישוקים ירושלמים חתוכים קצוץ

1 בצל גדול קצוץ דק

3 כפות שמן זית

3 שיני שום פרוסות

צרור פטרוזיליה להגשה

מלח או פלפל(לפי הטעם)

אופן ההכנה:

1.מחממים בסיר קטן את השמן ומטגנים בו את הבצל במשך 5 דקות על אש בינונית עד לשקיפות,מוסיפים את השום למשך דקה ומיד את הארטישוק והגזר במשך 5 דקות נוספות.

2.מוסיפים את העדשים ומאדים למשך 2 דקות ומוסיפים את היין האדום,מביאים לרתיחה ומוסיפים את השום והתיבול,מביאים לרתיחה נוספת ומנמיכים את האש למינימום.

3.מפרידים את המוח מהעצם בעזרת האגודל(בוהן),חותכים כל מוח ל-3 פרוסות ומוסיפים לתוך העדשים.

4.בסיר מכוסה מבשלים את התבשיל למשך 30 דקות.

 * במידת הצורך מוסיפים עוד מים .

5.טועמים ומשפרים את הטיבול ומוסיפים את הפטרוזיליה.

בס"ד

שו"ת (11)

שאלה:

הצעת לי בחור מקסים.נפגשנו מספר פעמים אבל עדיין לא נוצר קשר רוחני ואישי עמוק,מה כבודו מציע ?

תשובה:

להלן רשימת הצעות ע"מ לפתח קשר עמוק בכל המובנים:

1)פגישות במגוון של מקומות: בית קפה,מסעדה,לובי של מלון,פארק,שפת הים,גינה. (תמיד לדאוג שלא יהיה ייחוד).

2)טיול ליום שלם מבוקר עד ערב,כל פעם לאזור אחר בארץ (שקול לפחות ל-10 פגישות ארוכות מבחינת התפתחות הקשר).

3)לימוד חברותא (ביניכם) של סוגיות שונות (שלום בית,הלכות לשון הרע,אמונה,מוסר,הלכות,חינוך הילדים,זוגיות וכד')-מאוד מפתח את הקשר הרוחני ועוזר להכיר לעומק אחד את השני.

מי שאימץ את הנ"ל בתוך קשר ארוך ורצוף,קיבלתי ממנו הזמנה לחתונה .

נ.ב

לא מזיק להעניק מתנות אחד לשני (דיסקים,ספרים,תכשיטים וכד').

                                                                                                           בהצלחה !

                                                                                                                  בן-ארי

בס"ד

מעשהיה-שדוכים מהשטח:(9)

שידוך וירטואלי (בלי לתת אף הצעה)

ערב אחד מגיעה בחורה בגיל 34.5,יפיפייה ובעלת 5 תארים אקדמיים (2 במשפטים,2 במנהל עסקים ו-1 בראיית חשבון).

שאלתי אותה עם כמה בחורים היא יצאה עד היום והיא ענתה:"כשהגעתי ל-500 הפסקתי לספור " שאלתי אותה אם היו קשרים ארוכים עם חלק מהם.ענתה בשלילה.אמרתי לה שאין טעם שאני אטפל בתיק שלה.שאלה אותי:"למה",עניתי לה:" את באת לסמן אצלי v שניסית עוד משהו בשביל להרגיע את מצפונך ובכדי להראות לסביבתך הקרובה שאת עושה השתדלויות " click to read more.חייכה ואמרה לי:" יש משהו בדבריך,מה אתה מציע ?".אמרתי לה שאני מציע שלא תירשם אצלי ושתחליט ברגע זה שתוך 3 חודשים היא תעמוד מתחת לחופה.שאלה:" עם מי ?".עניתי:" עם הבחור הראשון שאת פוגשת ממחר בבוקר "."איך זה יקרה ?" שאלה.עניתי:" תכנסי לסניף office depot ותאמרי להם שבן-ארי ביקש להחליף לך את הדיסק הקשיח…".הייתי בטוח שהיא תכעס עלי ובמקום זה הופתעתי כשביקשה ממני דף נייר ועט וכתבה לי  מכתב תודה הכי מרגש שקיבלתי במשך 23 שנים של שידוכים.

אחרי חודש וחצי היא התקשרה אלי. מיד אמרתי לה שאין לי הצעות. ענתה לי שהיא לא מעוניינת כיוון שהכירה בחור רווק בן 40 ללא תארים אקדמיים,נחמד שיש לו משרד ייעוץ מס והיא הציעה לו נישואים והם עומדים להתחתן. אמרתי לה שהיא לא עמדה בהבטחה של 3 חודשים. ענתה לי:" אתה לא מדייק,אמרנו:

תוך 3 חודשים…

הוסיפה ואמרה שהיא מזמינה אותי כיוון שאני השדכן,עניתי לה:" לא הצעתי לך אף בחור." ענתה לי:" נכון,אבל החלפת לי את הדיסק הקשיח…"

בחתונה המפוארת שנערכה בגן אירועים שילבו גם את טקס החינה.

       " הכוונה ועצה לא פחות חשובים משידוך "

                                                                                                           בהצלחה לכולם !

                                                                                                                      בן-ארי                                                                 

 

פינת המתכונים של החתן והשף: שחף חן 

לחם בצל לשבת בבוקר

מרכיבים:

בצל גדול אחד

50 גרם חמאה

170 מ"ל מים חמים

שקית שמרים יבשים

500 גרם קמח

כפית מלח

4 כפות שמן זית

אופן ההכנה:

1.מקלפים את הבצל וקוצצים בינוני,מטגנים בחמאה עד הזהבה ומצננים.

2.מערבבים את מרכיבי הלחם:קמח,שמרים,מים,מלח ושמן,לשים במיקסר עם וו לישה(או בידיים) עד          לקבלת בצק אחיד.

3.מתפיחים את הבצק עד הכפלת הנפח,לאחר מכן מוציאים את האוויר ומתפיחים שוב כשעה(התפחה כפולה).

4.מרדדים את הבצק על משטח מקומח לצורת מלבן בעובי 2 ס"מ,מפזרים מעל את הבצל המטוגן ומגלגלים לרולדה ומניחים על תבנית אפייה כאשר התפר כלפי מטה.

5.מתפיחים שוב כחצי שעה ואופים בתנור שחומם ל-220 מעלות במשך 40 דקות.

בס"ד

(10)

שו"ת:

שאלה:

הבחורה הראשונה והיחידה שהכרת לי היא ב"ה אשתי.מה שאתה מכנה " חתונת פלטינה "(בינגו בהצעה ראשונה).

מה הסוד שלך שנתת לי ישר בחורה בציון: 10 ?

תשובה:

בכדי לענות לך על שאלתך צריך דוקטורט במתמטיקה,והנה לפניך נוסחת הפלא:

אני- 0     בורא עולם- 1

ביחד:   10

                              חשוב מאוד להיעזר במתמטיקה שימושית,מה שנקרא:"סייעתא דשמיא"…

                                                                                                        

                                                                                                           בברכה

                                                                                                                 בן-ארי